7. PKO Bieg Charytatywny

7 PKO Bieg Charytatywny – Krasnystaw
 
PKO Bieg Charytatywny jest to ogólnopolska inicjatywa, która pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbywa się na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w całej Polsce. W tym roku mogliśmy pobiec w Krasnymstawie. Oprócz Krasnegostawu gospodarzami wydarzenia były miasta: Wieliczka, Baruchowo, Łomża, Ostróda, Białystok, Sochaczew, Piła, Opole, Zielona Góra, Ruda Śląska i Krosno.
W biegu startowały pięcioosobowe sztafety, które przez godzinę pokonywały kolejne okrążenia stadionów. Każdy z członków drużyny musiał pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana odbywała się po przekazaniu pałeczki.
Po biegu głównym odbył się PKO Bieg Charytatywny Młodych, w którym wystartowały dzieci do 13 roku życia, pokonując – w zależności od wieku – dystanse 100, 200 lub 400 metrów.
23 września 2023 r. na stadionie miejskim w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym na starcie stanęło 37 zespołów 5 osobowych, natomiast wśród dzieci wystartowała liczna grupa bo ok. 250 osób.
Swoje reprezentacje wystawiły m.in. szkoły średnie z terenu miasta: Zespół Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie (2zespoły): "Zespoł Szkół Nr 2" oraz "Głowacki Team" a także Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie (3 zespoły): „Pierwszaczki Zetki”, „Zetka Krasnystaw”, „Zetka Team”, kobieca drużyna z II LO im. Norwida oraz mieszana „uczniowsko-nauczycielska” ekipa z I LO Wł. Jagiełły.
Biegacze reprezentujący Krasnystaw uzyskali 6 wynik (ilość okrążeń) w Polsce. Najwięcej okrążeń wybiegała drużyna Zamość Biega, drugie miejsce zajęła Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, trzecie 25 Batalion Lekkiej Piechoty.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Wszyscy otrzymali pakiety startowe: koszulka, woda, baton oraz pamiątkowe medale. Równolegle odbywał się piknik rodzinny z grami, zabawami i animacjami dla dzieci. Można było pograć w badmintona, siatkówkę, warcaby, chińczyka, zrobić sobie tatuaż, medal z filcu. Dzieci miały również możliwość zrobienia samemu koktajlu z owoców poprzez jazdę na rowerze stacjonarnym tzw. blenderbike. Oprócz tego mogły zobaczyć jak wygląda pierwsza pomoc.
Podczas tego wydarzenia w Krasnymstawie wspierał wszystkich biegaczy specjalista biegu na 400 metrów przez płotki – Paweł Januszewski, mistrz Europy z 1998 roku. To on założył biegowy projekt BiegamBoLubię, w którym wszyscy tak chętnie uczestniczą.
Dzięki zaangażowaniu biegaczy, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę za każde przebiegnięte okrążenie. W tym roku będzie to wsparcie młodych, sportowych talentów.
Dziękujemy wszystkim za udział, świetną zabawę, sportową rywalizację, a co najważniejsze, że wszystko to robione jest w szczytnym celu.