UKS Wodnik Krasnystaw

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu.
 
         W dniach 7-8 października  2023 roku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego  w Pływaniu. Zawody przeprowadzono na pływalni Aqua przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. W mistrzostwach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni  w roku 2011 i starsi, zgłoszeni przez kluby sportowe województwa lubelskiego,  posiadające licencje Polskiego Związku Pływackiego.
Organizatorami zawodów byli: Lubelski Okręgowy Związek Pływacki, Województwo lubelskie, Urząd Miasta Lublin.
W zawodach uczestniczyło dziewiętnaście  klubów pływackich z województwa lubelskiego zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. W sumie  w zawodach wzięło udział dwustu dziewięćdziesięciu zawodników i zawodniczek. Nasze miasto reprezentowane było przez trójkę zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wodnik Krasnystaw” działającego przy Zespole Szkół nr1                         w Krasnymstawie.   Byli to: Lena Cichosz, Hubert Bartnik, Zuzia Zdybel. Udział w mistrzostwach odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Krasnystaw.
Bogaty program mistrzostw zawierał starty na różnych dystansach i różnymi stylami skierowanymi do kategorii wiekowych i płci w których prowadzona była rywalizacja sportowa. W czasie trwania zawodów dochodziło do wielokrotnego poprawiania własnych rekordów życiowych. Związane z tym było przyznanie medali w poszczególnych kategoriach wiekowych i konkurencjach. Młodzicy             z krasnostawskiego Klubu zdobyli w sumie jedenaści medali w tym cztery złote, cztery srebrne i trzy brązowe. Hubert Bartnik w klasyfikacji na najlepszego zawodnika uplasował się na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej za co otrzymał statuetkę w sumie zdobył sześć medali w tym trzy złote i trzy srebrne. Do udanego występu na mistrzostwach można zaliczyć starty Zuzi Zdybel, najmłodszej zawodniczki z naszego Klubu biorącej udział w zawodach. Warto zauważyć, że startowała w kategorii 12-13 lat a więc z zawodniczkami o rok od siebie starszymi. Tym bardziej jest okazja pogratulować jej zdobycia: złotego medalu, dwóch srebrnych i jednego brązowego medalu. Bardzo dzielnie walczyła Lena Cichosz w czasie sobotnio-niedzielnych zawodów zajmując bardzo wysokie lokaty oraz zdobywając jeden brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.
Miło poinformować o sukcesach młodzików UKS „Wodnik Krasnystaw” realizując swoją działalność statutową przyczynia się do tworzenia tradycji pływania sportowego, a tym samym do promocji naszego miasta  w regionie. Gorące podziękowania i gratulacje za sukcesy dla młodych sportowców. Serdeczne podziękowanie dla ich Rodziców za zaangażowanie w dobre funkcjonowanie Klubu.
 
                                                                                                        Andrzej Miciuła